Poprzez dostępną na rynku dużą ilość pampersów, młodzi rodzice mogą pogubić się w ich numeracji. W tym artykule dowiemy się od kiedy pampersy 2 będą dobre na maluszka, a także po czym zauważymy, że pampers jest źle dobrany, za mały.
Od kiedy pampers 2? – skala rozmiarów
Dobrze dobrany rozmiar pieluszki jest bardzo ważną kwestią. W niej bowiem dziecko spędza cały dzień i rozwija swoje umiejętności. Odpowiednio dobrany pampers zapewni maluszkowi swobodę w wykonywaniu pierwszych ruchów, co przekłada się na prawidłowe rośnięcie i rozwój niemowlaka. Na rynku dostępnych jest wiele rozmiarów, dowiedzmy się, więc, od kiedy pampersy 2 sprawdzają się u dzieci.
Rozmiary pieluszek dla dzieci bazują na konkretnej numeracji. Przy zakupie warto patrzeć nie tylko na numer znajdujący się na opakowaniu, ale także podaną wagę, ponieważ ich rozmiar może się różnić w zależności od producenta. Wyróżnia się następującą skalę rozmiarów:
- 1: waga 2-5 kg
- 2: waga 4-8 kg
- 3: waga 6-10 kg
- 4: waga 9-14 kg
- 5: waga 11-16 kg
- 6: waga 13-18 kg
Stąd, więc możemy się dowiedzieć, od kiedy pampersy 2 mogą być stosowane. Najważniejszym czynnikiem, jest tutaj waga dziecka, a nie jego wzrost, ponieważ dzieci rozwijają się w różnym tempie. Pieluszki 2, stosuje się u dzieci, które ważą od około 4 do 8 kilogramów.
Po czym poznać, że pampersy są za małe?
Ważną kwestią, którą także należy poruszyć, jest to po czym poznać, że pampersy są za małe. Rodzice pragną, aby ich dziecko miało wygodę w ciągu dnia oraz w nocy, bo któż nie marzy o przespanych nocach? Odpowiednio dobrany pampers nie powinien być, ani za ciasny, ani za luźny.
Gdy zastanawiamy się, po czym poznać, że pampersy są za małe, warto w pierwszej kolejności wykonać test dwóch palców. Włóżmy je pod pampers na brzuchu i zobaczmy, czy nie przylega on zbyt mocno, wbijając się w skórę naszej pociechy. Dziecko podczas ubierania pieluszek, a także w nocy może się wiercić i grymasić.
Zbyt mały pampers może powodować, że jego zawartość będzie uciekała poza niego. Powinien on chłonąć wilgoć, a jednocześnie nie dopuszczać do jej kontaktu ze skórą maluszka. Powinniśmy obserwować skórę dziecka, a gdy w miejscu, gdzie pampers styka się ze skórą dziecka, pojawią się czerwone plamy, które nie wskazują na wysypkę, to możemy podejrzewać, że jest on za mały.
Komentarze 2